Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków

Ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków

Wypadki mogą przydarzyć się każdemu – zwykle w najmniej spodziewanych momentach. Niosą one ze sobą często wiele bolesnych konsekwencji zdrowotnych, nerwowych oraz finansowych. Z tymi ostatnimi można sobie poradzić przez wybór ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, które zapewni wypłatę świadczeń w razie wystąpienia takiej potrzeby.

Czym są ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków – NNW co to?

Ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków, czyli NNW, to polisa, która gwarantuje wsparcie m.in. w razie poślizgnięcia się, poparzenia, zatrucia tlenkiem węgla czy zadławienia. Wystarczy chwila nieuwagi, zmęczenia czy rozproszenia, by doszło do niebezpiecznej sytuacji w domu lub mieszkaniu – pokrycie kosztów wszystkich konsekwencji zaistniałych po takim zdarzeniu nie jest łatwe i często wymaga dużych nakładów finansowych. Właśnie z tego względu firmy takie jak Warta, PZU, ERGO Hestia, Compensa czy Generali oferują ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków, dzięki którym można liczyć na pomoc po wystąpieniu takich sytuacji.

Czy ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków są obowiązkowe?

Polisa następstw nieszczęśliwych wypadków nie należy do obowiązkowych. Jest to jednak polecane rozwiązanie ze względu na możliwość zabezpieczenia się przed różnymi wydatkami. Ubezpieczenie tego rodzaju można wykupić m.in. jako dodatek do polisy na mieszkanie lub dom. Ubezpieczenia mieszkaniowe oferują wiele różnych rozszerzeń, o których warto pamiętać przed podpisaniem umowy. Firmy takie jak PZU, Allianz lub Warta udostępniają klientom ponadto m.in. ubezpieczenie OC cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym czy pakiet Home Assistance.

Co uznaje się za następstwa nieszczęśliwych wypadków? Co obejmuje ubezpieczenie?

Chcesz zakupić polisę NNW, ale nie wiesz, co obejmuje i co uznaje się za następstwo nieszczęśliwych wypadków? Zakres świadczeń powinien być dokładnie określony w umowie. Jeśli nie masz pewności, jakie zdarzenia są pokryte, skontaktuj się z agentami AXONN Ubezpieczenia – radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą. Najczęściej za następstwa nieszczęśliwych wypadków uznaje się:

  • śmierć osoby ubezpieczonej,
  • trwały uszczerbek na zdrowiu,
  • leczenie,
  • rehabilitację,
  • transport,
  • inne potrzeby medyczne, które mogę pojawić się po wypadku.

Co istotne, ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków w ramach ubezpieczenia mieszkania lub domu z reguły obejmują tylko teren posesji, której dotyczy polisa mieszkaniowa lub ubezpieczenie domu. Ponadto NNW występuje jako dodatek do ubezpieczenia podróżnego czy komunikacyjnego ale też jako osobna polisa – szkolne NNW dla dziecka.

Przykłady nieszczęśliwych wypadków

Jakie zdarzenia są brane pod uwagę i w jaki sposób musi dojść do wypadku, aby jego konsekwencje wpisywały się w ramy działania polisy? Przykłady nieszczęśliwych wypadków są bardzo różne – to m.in. poślizgnięcia, upadki, poparzenia, złamania czy zadławienia. Do tego dochodzi również zatrucie tlenkiem węgla. Warto przy tym zaznaczyć, że ponad 70% wyjazdów medycznych w Polsce dotyczy właśnie wypadków w domu. Aby zapewnić sobie wsparcie w tym zakresie, postaw na AXONN Ubezpieczenia i polisy NNW od zaufanych firm, m.in. Warta, Generali czy Proama.

Ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków – student i uczeń. Czy to dobra oferta dla tej grupy wiekowej?

Do jakiej grupy wiekowej przeznaczone jest ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków? Student również może skorzystać z takiej polisy – to korzystny wybór także wtedy, gdy mowa o wypadkach w wynajmowanym mieszkaniu. Warto podpisać umowę jak najwcześniej, by mieć pewność, że w razie ewentualnych problemów zdrowotnych będzie można uzyskać łatwy dostęp do wsparcia finansowego. Koszty ubezpieczeń od następstw nieszczęśliwych wypadków są stosunkowo niskie w porównaniu z ewentualnymi wydatkami na pomoc medyczną i rehabilitację. Dzięki czemu jest to korzystny wybór także dla studentów – w ten sposób można zadbać o swoje zdrowie i zapewnić sobie oszczędności w przyszłości.

Czego nie obejmują ubezpieczenia następstw nieszczęśliwych wypadków?

Warto zaznaczyć, że świadczenia z tytułu ubezpieczenia od następstw nieszczęśliwych wypadków mogą nie być wypłacone, jeśli dojdzie do naruszeń umowy. Przede wszystkim wyklucza się uszkodzenia zdrowia powstałe pod wpływem alkoholu albo środków odurzających. Istotne jest również miejsce, w którym doszło do sytuacji pokrytej polisą. W większości sytuacji ubezpieczenie od następstw nieszczęśliwych wypadków funkcjonuje jako dodatek do polisy mieszkaniowej. Z tego względu na wsparcie można liczyć wtedy, gdy wypadek zdarzył się we wskazanej lokalizacji. Aby zapewnić sobie pełne wsparcie, warto pomyśleć również o innych typach ubezpieczeń. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, skontaktuj się z agentami AXONN Ubezpieczenia.

Jak działa ubezpieczenie NNW w domu?

Ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) zadziała, jeśli miało miejsce zdarzenie niebezpieczne w Twoim mieszkaniu lub domu. To ubezpieczenie obejmuje ochronę życia i zdrowia, nie tylko Twojego, ale także reszty Twojej rodziny, takiej jak dzieci, żona lub mąż. Ubezpieczenie NNW chroni przed skutkami wypadków, które mogą prowadzić do utraty sprawności, konieczności leczenia, operacji, niezdolności do pracy lub konieczności zmiany zawodu. Polisa ta zapewnia wsparcie finansowe, które umożliwia szybki powrót do zdrowia lub pomoc w dostosowaniu mieszkania do nowych potrzeb (na przykład powstania niepełnosprawności ruchowej – likwidacja barier architektonicznych). Jest ważnym narzędziem, które może zapewnić ochronę w przypadku nieszczęśliwych wypadków w domu, pomagając w radzeniu sobie z ich konsekwencjami i zapewniając pewność finansową w trudnych sytuacjach.

Jak zgłosić szkodę NNW?

W przypadku zajścia wypadku należy działać jak najszybciej. Priorytetem powinna być wizyta u lekarza – dzięki temu będzie można dokładnie określić uszkodzenia zdrowia i stan pacjenta. Należy również niezwłocznie powiadomić odpowiednie służby o zaistniałej sytuacji. Co więcej, wypadki w domu często wiążą się również z uszkodzeniami mienia – jeśli dysponujemy polisą mieszkaniową lub na dom, możemy liczyć na pomoc również w tym zakresie. Zgłoszenie o wypłatę świadczeń powinno zawierać jak najbardziej precyzyjne informacje o wypadku oraz o konsekwencjach dla zdrowia osoby ubezpieczonej. Pamiętaj, że w trudnych sytuacjach możesz na nas liczyć – pomożemy Ci zgłosić zdarzenie oraz przygotować formalności. Jeśli chcesz zadbać o swoją ochronę przed następstwami niebezpiecznych wypadków, postaw na AXONN Ubezpieczenia. Oferujemy profesjonalne wsparcie dla wszystkich naszych partnerów – z nami możesz skorzystać z polis oferowanych przez najbardziej zaufane i niezawodne towarzystwa ubezpieczeniowe na rynku.

Jak i gdzie kupić NNW?

Możesz zakupić ubezpieczenie NNW (Następstw Nieszczęśliwych Wypadków) online w różnych Towarzystwach Ubezpieczeniowych. Jeśli szukasz wygodnej opcji zakupu bez wychodzenia z domu, możesz skorzystać z usług AXONN Ubezpieczenia. Skontaktowanie się z naszym agentem umożliwi Ci nabycie polisy NNW online. Możesz zaufać wiedzy i doświadczeniu naszych specjalistów, którzy przeprowadzą indywidualną analizę Twojej sytuacji i zaproponują najkorzystniejsze rozwiązanie dla Ciebie i Twoich bliskich. Zapraszamy do kontaktu z AXONN Ubezpieczenia w celu uzyskania dalszych informacji.