Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia mieszkaniowe

Ubezpieczenia mieszkaniowe

zadbaj o bezpieczeństwo swojego mienia i poczuj się spokojnie.

Własne cztery kąty, to często spełnienie naszych marzeń, dlatego kiedy już dojdzie do ich realizacji, warto zapewnić im odpowiednią ochronę. Nie mamy niestety wpływu na warunki atmosferyczne czy czynniki zewnętrzne, które mogą poważnie uszkodzić nasz dobytek, ale przecież zawsze możemy go ubezpieczyć.

Dzięki dobrze skonstruowanej polisie możemy być pewni, że w razie zalania, pożaru czy kradzieży otrzymamy finansowe wsparcie od Ubezpieczyciela. Przede wszystkim powinniśmy ubezpieczyć mury i stałe elementy naszego domu od wszelkich zdarzeń losowych. Stałe elementy to na przykład drzwi, okna, grzejniki czy meble w zabudowie, czyli te wszystkie przedmioty, które są na stałe związane z podłożem lub ścianą.

Suma ubezpieczenia powinna być proporcjonalna do wartości naszej nieruchomości, ponieważ jest to jednocześnie limit odpowiedzialności Ubezpieczyciela. Warto ubezpieczyć także ruchomości domowe czyli te przedmioty, które są niezbędne do codziennego użytku takie jak: meble, sprzęty RTV i AGD, telewizory, komputery i rzeczy osobiste. Ruchomości domowe możemy ubezpieczyć nie tylko od zdarzeń losowych takich jak: pożar czy zalanie, ale także od kradzieży.

Ubezpieczenia mieszkań i domów oferowane w dzisiejszych czasach, w swoim zakresie oprócz wyżej wymienionych ryzyk, mogą być rozszerzane o różne dodatkowe opcje ubezpieczeń. W skład takich opcji wchodzą:

  • ubezpieczenia od przepięć,
  • ubezpieczenia assistance,
  • ubezpieczenia Odpowiedzialności Cywilnej w życiu prywatnym,
  • ubezpieczenia Następstw Nieszczęśliwych Wypadków,
  • ubezpieczenia oszkleń,
  • ubezpieczenia obiektów małej architektury,
  • ubezpieczenia garaży oraz budynków gospodarczych.

Ubezpieczymy także twojego pupila.
Dla większości ubezpieczycieli kot, pies oraz inne zwierzęta domowe, to część wyposażenia mieszkania, wiec można je chronić w podobnym zakresie co meble. Polisę dla pupila można kupić już za około 100-200 zł za rok, a ostateczna cena będzie zależała głównie od wartości domu lub mieszkania oraz liczby ryzyk.

Jak wygląda ubezpieczenie mieszkania online?

Obecnie, aby kupić ubezpieczenia mieszkaniowe, nie trzeba wychodzić z domu. Korzystając ze wsparcia AXONN Ubezpieczenia, można bez problemu skorzystać z polis firm takich jak Warta, PZU dom czy Allianz. To szybka i prosta czynność, którą można wykonać w dowolnym momencie i z dowolnego miejsca. Każdy właściciel mieszkania może kupić ubezpieczenie, gdy tylko poczuje taką potrzebę – nawet np. na wakacjach. Wybierając ubezpieczenie mieszkania online, nie trzeba przejmować się skomplikowanymi formalnościami. Wystarczy w tym celu po prostu skontaktować się z naszym agentem. Możesz to zrobić tak jak lubisz – pisząc do nas przez WhatsApp, Instagram, Messenger, formularz w zakładce kontakt na naszej stronie czy wysyłając e-maila lub telefonicznie. Takie rozwiązanie pozwala chronić swój dom i portfel przed różnymi problemami.

Dlaczego ubezpieczenia mieszkaniowe są tak ważne?

Choć ubezpieczenie mieszkaniowe są dobrowolne, wiele osób uważa je za podstawę bezpiecznego użytkowania danej powierzchni. Odpowiednio dobrana polisa pomaga w wielu sytuacjach – chroni np. przed zalaniem, kradzieżą czy pożarem. Takie rozwiązanie będzie przydatne zarówno na co dzień, jak i w trakcie wyjazdów. Stawiając na ubezpieczenia mieszkań od zaufanych firm, takich jak Generali, Compensa czy PZU, można liczyć na pełną swobodę i komfort użytkowania własnych czterech kątów.

Ubezpieczenia mieszkaniowe przede wszystkim zapewniają wypłatę świadczeń w przypadku zalania czy pożaru. Zabezpieczenie się przed pierwszą z tych sytuacji jest szczególnie istotna w budynkach wielorodzinnych, czyli blokach, wieżowcach lub apartamentach. W takich konstrukcjach w każdej chwili może dojść do zagrożenia spowodowanego nawet przez awarie elektryki czy instalacji wodnej u sąsiadów. Straty przy wystąpieniu tego typu sytuacji potrafią być naprawdę spore – mowa o uszkodzeniach mebli, sprzętów elektronicznych czy nawet elementów konstrukcyjnych lokalu. Dobre ubezpieczenie mieszkania, np. oferowane przez PZU dom, ERGO Hestia lub Uniqa, biorą pod uwagę takie zagrożenia. Dzięki nim można uzyskać świadczenia pieniężne, które pomogą w naprawach czy skorzystaniu z usług fachowców, którzy pozbędą się skutków zalania lub innych zdarzeń.

Podpisz polisę na mieszkanie online z AXONN Ubezpieczenia

Wiemy już, dlaczego ubezpieczenia mieszkaniowe są tak ważne – podpisanie takiej umowy to kluczowe zadanie dla każdej osoby mającej własny lokal. Warto przy tym zadbać, by zrobić to na własnych warunkach. W tym celu można postawić na ubezpieczenie mieszkania online, które można wykupić nawet bez wychodzenia z domu. Dzięki temu cały proces jest znacznie szybszy i prostszy – właściwie jedynym niezbędnym krokiem jest kontakt z naszym agentem i podanie mu informacjami o mieszkaniu. Istnieje także możliwość skorzystania z pomocy agenta w jednym z naszych biur w Chorzowie, Sosnowcu, Będzinie i Dąbiu.

Ubezpieczenie mieszkania online można przygotować wszędzie – w domu lub poza nim. Wystarczy przesłać nam potrzebne dane, otrzymać informację zwrotną, a następnie zapłacić wskazaną stawkę, aby cieszyć się zabezpieczonym lokalem. Taka opcja świetnie sprawdza się u osób, które często wyjeżdżają lub nie mają czasu szukać stacjonarnej placówki ubezpieczyciela. Dodatkowo dzięki wsparciu agentów AXONN Ubezpieczenia można skorzystać z propozycji ponad 20 firm ubezpieczeniowych i wybrać opcję, która najbardziej nam odpowiada.

Kupujesz ubezpieczenie mieszkania? Na co zwrócić uwagę przy podpisywaniu umowy?

Jak wybrać najlepsze ubezpieczenie mieszkania? Na co zwrócić uwagę? Wiele zależy od konkretnej sytuacji – pod uwagę należy wziąć np. rodzaj zabudowy, kondygnację, sąsiadów czy zagrożenia, które mogą powstać w trakcie użytkowania mieszkania. W przypadku domów jednorodzinnych istotne będzie przede wszystkim zabezpieczenie murów oraz wszelkich elementów stałych (drzwi, okien i podłóg). Warto również pomyśleć o ubezpieczeniu terenu wokół w tym aranżacji ogrodowych i roślin, czy też innych budynków obecnych na danej posesji. Nie można zapomnieć o ubezpieczeniu przed pożarem, zalaniem (w przypadku powodzi) oraz możliwych kradzieżach czy włamaniach. Pod uwagę również warto wziąć ochronę mienia ruchomego, czyli różnych sprzętów i wartościowych przedmiotów przechowywanych w mieszkaniu.

Ubezpieczenie mieszkania w bloku

Jak wygląda wykup polisy w bloku i jak powinno się prezentować ubezpieczenie mieszkania? Na co zwrócić uwagę w takiej sytuacji? Warto pamiętać, że warunki umowy – w szczególności cena – mogą w pewnym stopniu zależeć od piętra. Mieszkając na parterze lub na którejś z niższych kondygnacji, należy zadbać o to, by ubezpieczenie chroniło przed powodzią oraz zalaniem. Mieszkania znajdujące się na parterze szczególnie, te posiadające balkon narażone są na włamania dlatego dobre ubezpieczenie mieszkania powinno obejmować takie zdarzenia. Na piętrach środkowych trzeba pomyśleć przede wszystkim o uszkodzeniach, które może spowodować woda z innych mieszkań, jak również o tych, które można przypadkiem wywołać samemu, zalewając mieszkańców poniżej. Podobnie wygląda sytuacja na ostatnim piętrze, gdzie trzeba dodatkowo wziąć pod uwagę niebezpieczeństwa związane z konstrukcją dachu i jej ewentualnymi uszkodzeniami, np. wskutek mocnego wiatru czy uderzenia pioruna.

Ubezpieczenie mieszkania wynajmowanego

Jeszcze inaczej wygląda wybór polisy do mieszkania, które chcemy wynajmować. W tym przypadku jako wynajmując należy zainwestować w ubezpieczenie pozwalające na pokrycie jak największej liczby rodzajów uszkodzeń, które mogą powstać przez zdarzenia losowe. Warto wziąć pod uwagę zalanie, pożar, deszcze, przepięcia czy szkody wynikające m.in. z aktów wandalizmu. Poleca się również zainwestowanie w Home Assistance, czyli pakiet rozszerzeń, który pozwala uniknąć dodatkowych wydatków, związanych np. z awarią urządzeń (na przykład zepsuta pralka) w mieszkaniu czy z wezwaniem fachowca do napraw (albo pęknięty wężyk od wody).

Co to jest OC najemcy?

Ubezpieczenie OC najemcy jest wariantem ubezpieczenia OC (odpowiedzialności cywilnej) w życiu prywatnym. Przeznaczone jest dla osób mieszkających w wynajmowanych mieszkaniach, mających podpisaną umowę najmu. Oferuje ono ochronę przed szkodami wyrządzonymi przez lokatorów zarówno dla samego wynajmującego jak i najemcy. OC najemcy sprawdzi się w sytuacjach jak zalanie z powodu niesprawnej pralki lub pęknięcia wężyka, pożaru w wyniku zostawionego żelazka czy wybuchu gazu, a także szkód spowodowanych przez zwierzęta domowe (na przykład zniszczenie kanapy przez kota). Obejmuje ono przede wszystkim szkody, które wyrządzi właściciel polisy, pozostali domownicy czy nawet zatrudniona przez niego niania. Ubezpieczenie najemcy jest bardzo dobrym rozwiązaniem szczególnie jako pakiet najemcy z OC i assistance.

Dlaczego warto kupić OC najemcy?

Zwykle po podpisaniu umowy najmu od najemcy pobierana jest kaucja. Niestety często może okazać się ona niewystarczająca w przypadku powstałej szkody. W takiej sytuacji właściciel mieszkania może obciążyć najemcę dodatkowymi kosztami usunięcia szkody, jeśli nie zechce zlikwidować szkody ze swojej polisy mieszkaniowej lub po prostu nie będzie miał jej wcale, ponieważ jest dobrowolna. Ponadto nie wszystkie wynajmowanie mieszkania są ubezpieczone przez ich właścicieli. Dla przykładu, kiedy zalejemy sąsiada mieszkając w wynajmowanym mieszkaniu, to z własnej kieszeni będziemy musieli pokryć koszty szkody w mieszkaniu, które zajmujemy jak i w mieszkaniu sąsiada. Polisa ta stanowi dlatego dużo lepsze zabezpieczenie niż kaucja, z której można spokojnie zrezygnować w przypadku posiadania przez lokatora takiej polisy. Sumy ubezpieczenia OC najemcy nieruchomości zwykle obejmują kwoty od 50,000 zł do 200,000 zł. Należy jednak pamiętać, że rekompensuje jedynie szkody powstałe nieumyślnie, które nie wynikają z rażącego niedbalstwa oraz dotyczy mienia niebędącego własnością posiadacza polisy (na przykład meble, sprzęt AGD i RTV czy ściany i podłogi). Nawet jeśli jako najemca dbasz o wynajmowane mieszkanie i bardzo na nie uważasz, to niestety nie jesteś w stanie zapobiec wszystkim nieprzewidzianym sytuacjom, które mogą spowodować ogromne spustoszenie w lokalu.

Podsumowując, ubezpieczenie OC najemcy to idealne zabezpieczenie zarówno dla lokatora jak i wynajmującego. Zapewnia finansowe zabezpieczenie najemcy przez kosztami związanymi z nieprzewidzianymi zdarzeniami. Obejmuje ochroną mieszkanie i znajdujące się w nim wyposażenie należące do wynajmującego, przed szkodami spowodowanymi przez lokatorów. Dodatkowo deklaracja chęci zakupu polisy OC najemcy sprawi, że będziesz korzystniej oceniany przez właściciela mieszkania podczas starania się o zawarcie umowy najmu.

Co powinno zawierać ubezpieczenie mieszkaniowe?

Odpowiedź na to pytanie zależy od kilku czynników – gdzie mieszkamy, jaki jest układ pomieszczeń, drzwi oraz okien i czy występują dodatkowe czynniki związane ze zwiększonym zagrożeniem. Za takie uznaje się np. przydomowe ogródki, które mogą zachęcać włamywaczy. W takim przypadku warto dodatkowo zabezpieczyć przydomowy ogród i zwiększyć sumę dotyczącą zabezpieczenia mienia przed kradzieżą. Niektórzy pod uwagę biorą również balkony na niskich piętrach czy okna bez dodatkowych zabezpieczeń ( na przykład rolety antywłamaniowe).

Warto pamiętać, że lepiej zapłacić większą stawkę i w razie problemów na pewno otrzymać świadczenie oraz pomoc, niż zaryzykować i nie zapłacić za ważny element ubezpieczenia. Dlatego takie decyzje warto skonsultować z naszym agentem. Teraz można zrobić to już bez wychodzenia z domu, wybierając ubezpieczenie mieszkania online lub stacjonarnie w biurze z AXONN Ubezpieczenia. Z nami możesz liczyć na pełne wsparcie i bezproblemowy wybór polis od najbardziej zaufanych firm, takich jak Warta, ERGO Hestia, PZU, Link4, Generali, HDI i wielu innych. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą – sprawdź naszą ofertę i dowiedz się, dlaczego warto postawić na AXONN Ubezpieczenia.

Rozważ również...ASSISTANCE DOMOWY
Wartym uwagi elementem polisy jest również assistance domowy, dzięki któremu możemy liczyć na pomoc fachowca kiedy nasz sprzęt ulegnie awarii, interwencję ślusarza, kiedy zdarzy nam się zatrzasnąć drzwi, czy też wizytę lekarza jeśli stan naszego zdrowia nagle się pogorszy.
To może Ci się przydać!OC W ŻYCIU PRYWATNYM
Polisa OC w życiu prywatnym to dodatkowe ubezpieczenie, które pozwoli pokryć nam koszty szkody wyrządzonej osobom trzecim. Obejmuje również krzywdy wyrządzone przez nasze dzieci, małżonka, a także zwierzęta domowe. Każda osoba fizyczna może wykupić taką polisę, jeśli chce zabezpieczyć swoje finanse przed nieplanowanymi wydatkami.

Gdzie chroni nas polisa?

W większości Towarzystw Ubezpieczeniowych polisa obejmuje szkody powstałe na terenie całego świata z wyłączeniem USA i Kanady. Za dodatkową dopłatą składki można również rozszerzyć zakres o ochronę w tych krajach.
Wybierz pełną ochronę...ALL RISK
Oprócz ubezpieczeń zawieranych na zasadach ryzyk nazwanych, w naszej ofercie znajdą Państwo całą gamę ubezpieczeń zawieranych na zasadzie all risk. Formuła tych ubezpieczeń skonstruowana jest w nieco odmienny sposób. Ubezpieczenia all riskowe obejmują swoim zakresem wszystko, oprócz wyłączeń zebranych w Ogólnych Warunkach Ubezpieczeń.