Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia oszkleń

Ubezpieczenia oszkleń

Szkło to popularny element aranżacji w wielu stylach – zarówno klasycznych, jak i nowoczesnych. Ten atrakcyjny materiał można znaleźć w różnych mieszkaniach i domach, jednak oprócz jego pięknego wyglądu warto zwrócić uwagę również na dość duże ryzyko wystąpienia uszkodzeń. Czy można uchronić się przed ewentualnymi kosztami zniszczenia oszkleń? Jest to jak najbardziej możliwe – wystarczy skorzystać z ubezpieczenia przedmiotów szklanych. Sprawdź, czym odznacza się taka polisa i czy przyda się w Twoim domu.

Czym są ubezpieczenia przedmiotów szklanych?

Ubezpieczenia przedmiotów szklanych funkcjonują jako dodatek do polisy mieszkaniowej, oferowany m.in. przez Link4, Generali, Proama czy MTU. Dzięki takiej umowie można liczyć na wypłatę świadczenia w wyniku uszkodzenia konkretnych, objętych polisą obiektów ze szkła znajdujących się w ubezpieczonym lokalu. Ubezpieczenie szkła w domu jest naturalnie najbardziej przydatne dla osób, które dysponują licznymi przedmiotami właśnie z tego materiału. Taka polisa jest również niemal obowiązkowa, gdy szklana zabudowa stanowi część konstrukcji domu lub mieszkania – np. we wnętrzach z przeszklonymi ścianami.

Jak zakupić ubezpieczenia przedmiotów szklanych?

Ubezpieczenie elementów szklanych to z reguły część polisy mieszkaniowej. Korzystając z usług AXONN Ubezpieczenia, możesz liczyć na najlepsze oferty tego typu. Nasi klienci mogą postawić na ubezpieczenia mieszkaniowe od zaufanych towarzystw – m.in. PZU, Warty lub Allianz – wraz z dodatkami, które będą przydatne w różnych sytuacjach. Korzystną propozycją będzie nie tylko ubezpieczenie szkła w domu, lecz także m.in. pakiet Home Assistance, ubezpieczenie od przepięć, polisa OC w życiu prywatnym czy też ubezpieczenie NNW. Samo uzupełnienie polisy o obiekty szklane to przeważnie koszt nie większy niż 100 złotych rocznie, który pozwoli uniknąć znacznie wyższych wydatków w razie różnych uszkodzeń.

Co zalicza się do przedmiotów szklanych? Co obejmuje polisa?

Jak działają tego typu ubezpieczenia? Szklane domy lub przeszklone ściany to coraz popularniejszy wybór – w ich przypadku polisa będzie jednak znacznie bardziej rozbudowana. Standardowa umowa tego rodzaju obejmuje konkretnie wskazane obiekty ze szkła znajdujące się w domu lub mieszkaniu. Zapewnia ona wypłatę świadczenia w przypadku uszkodzenia m.in.:

  • szyb okiennych i drzwiowych,
  • specjalnych szyb (np. warstwowych czy antywłamaniowych),
  • oszkleń ściennych i dachowych,
  • szklanych elementów mebli,
  • gablot,
  • witraży,
  • akwariów,
  • terrariów,
  • szklanej zabudowy tarasów i balkonów,
  • drzwi do prysznica, piekarnika i innych urządzeń,
  • luster montowanych na stałe,
  • ceramicznych, elektrycznych lub indukcyjnych płyt kuchennych,
  • ścian i słupów ze szkła.

Ubezpieczenie elementów szklanych pokrywa zatem większość przedmiotów ze szkła, które mogą znaleźć się w domu lub mieszkaniu. Co ważne, uszkodzenia objęte polisą to nie tylko całkowite zniszczenie obiektów, lecz także naruszenia ich konstrukcji. Dzięki temu można uzyskać wsparcie nawet przy pęknięciu, rozbiciu czy pojawieniu się ubytków na szklanej powłoce.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie elementów szklanych?

Należy jednak pamiętać, że ubezpieczenie szkła w domu nie obejmuje wszystkich obiektów zbudowanych z tego materiału. Informacje na ten temat zawsze zawarte są w umowie. Najczęściej w zakres ubezpieczonych obiektów nie wchodzą:

  • witraże o wartości artystycznej,
  • szklane elementy budynków okresowych (szklarni, namiotów i altan),
  • dzieła sztuki wykonane ze szkła,
  • elementy instalacji i urządzeń technicznych,
  • szyby w pojazdach mechanicznych,
  • szklane wykładziny podłogowe,
  • przedmioty będące poza obszarem ubezpieczonej nieruchomości.

Czym jest zakres ochrony i wyłączenie odpowiedzialności w kwestii polisy obiektów szklanych?

Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie elementów szklanych dotyczy wszelkich uszkodzeń, które powstały w wyniku działań nieprzemyślanych przez osobę ubezpieczoną, pozostałych domowników, gości czy inne osoby trzecie. Na wypłacenie świadczenia można również liczyć w przypadku włamania i uszkodzenia mienia. Umożliwia to pokrycie kosztów zakupu nowego obiektu szklanego czy też naprawy danych przedmiotów. Ubezpieczenie może obejmować ponadto transport uszkodzonego mienia do specjalisty. Warto jednak zaznaczyć, że istnieje wyłączenie odpowiedzialności, które definiuje sytuacje, w których nie zostanie wypłacone świadczenie.

Wyłączenie odpowiedzialności w przypadku ubezpieczenia obiektów szklanych dotyczy wszystkich sytuacji, w których doszło do celowego zniszczenia obiektów przez osobę ubezpieczoną. Mowa również o uszkodzeniach spowodowanych pod wpływem alkoholu czy też innych substancji psychoaktywnych. Wypłacenie świadczenia nie jest również możliwie, jeśli przedmioty miały wady fabryczne, uszkodziły się w wyniku złego montażu, braku konserwacji oraz gdy zajdzie jedynie do zarysowania, zmiany koloru czy poplamienia. Aby mieć pewność, jakie świadczenia są zawarte w umowie, skontaktuj się z agentem AXONN Ubezpieczenia – radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą.

Ubezpieczenie szkła w domu a OC w życiu prywatnym – na co wpływają te polisy?

Istotne jest również rozróżnienie ubezpieczenia szkła w domu i OC w życiu prywatnym. Druga z tych polis zapewnia wypłatę środków, gdy doszło do wyrządzenia szkody osobom trzecim. Obydwa ubezpieczenia mają zatem inny zakres – to sprawia, że warto postawić na obie polisy, by przygotować się na różne sytuacje i niespodziewane wypadki.

Pęknięta szyba w oknie – ubezpieczenie

Czy ubezpieczyciel wypłaci odszkodowanie za zbitą szybę w Twoim mieszkaniu? Jeśli posiadasz standardowe ubezpieczenie, które chroni jedynie przed ogniem i innymi zdarzeniami losowymi, otrzymasz odszkodowanie, na przykład w przypadku wybicia szyby okiennej przez gałąź drzewa podczas silnego wiatru. Niestety, jeśli uszkodzenie wynika z nieuwagi domowników (np. przez przeciąg lub trzaśnięcie) lub jest wynikiem wandalizmu, nie otrzymasz świadczenia. Dlatego warto zaopatrzyć się w ubezpieczenie oszklenia, które chroni szyby i inne przedmioty szklane przed stłuczeniem lub pęknięciem, również w przypadku wymienionych wcześniej zdarzeń. Polisa ta obejmuje m.in. szyby okienne i drzwiowe (również antywłamaniowe), elementy szklane w meblach lub stałych elementach, lustra, witraże, oraz szklane, ceramiczne lub kamienne okładziny ścian oraz kuchenne płyty grzewcze. Należy jednak zauważyć, że zakup tego dodatkowego ubezpieczenia może zwiększyć koszt polisy o pewien procent, dlatego niektórzy decydują się zrezygnować z tej opcji – a to błąd. Wniosek jest taki, że standardowe ubezpieczenie mieszkaniowe może nie pokrywać szkód związanych ze zbitą szybą, ale istnieje możliwość zakupu dodatkowego ubezpieczenia oszkleń, które zapewnia ochronę przed tego rodzaju zdarzeniami. Jeśli masz już polisę, ale nie wiesz, czy ma ona w sobie ubezpieczenie oszkleń – skontaktuj się z naszym agentem. Odpowiemy na wszystkie pytania i wyjaśnimy co można zrobić, by lepiej się zabezpieczyć.

Ubezpieczenia AXONN.PL

Odwiedź nasze kanały społecznościowe:

Ubezpieczenia AXONN.PL

Odwiedź nasze kanały społecznościowe:

© 2020 webz.pl dla AXONN.
Wszystkie prawa zastrzeżone.