Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia turystyczne

Ubezpieczenia podróżne | Ubezpieczenia turystyczne

niezależnie czy wybierasz się w podróż w celach służbowych, turystycznych, wypoczynkowych lub edukacyjnych weź pod uwagę wykupienie polisy podróżnej i nie przejmuj się nieprzewidzianymi sytuacjami.

Ubezpieczenie podróżne powinno stanowić priorytet podczas wyjazdów turystycznych i służbowych. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że pomoc medyczna będąca następstwem wypadku lub choroby za granicą, może wiązać się z ogromnymi kosztami oraz problemami formalnymi. Przy takiej wizji, koszt polisy wydaje się wręcz niebywale niski.

Wykupienie ubezpieczenia turystycznego jest szczególnie ważne w przypadku wyjazdów rodzinnych, w których na nieszczęśliwe zdarzenia narażone są przede wszystkim dzieci. Przed zakupem warto poznać najważniejsze informacje dotyczące produktów oferowanych przez towarzystwa ubezpieczeniowe, by następnie wybrać opcję dostosowaną do swoich potrzeb.

Ważnym elementem takiej polisy jest również NNW, czyli następstwa nieszczęśliwych wypadków. Nie jest trudno o złamanie ręki czy poparzenie, czego konsekwencje mogą się za nami ciągnąć latami. Polisy NNW mają jedną podstawową zasadę: im większy uszczerbek na zdrowiu, tym wyższa wypłata odszkodowania.

Wybierając spośród ofert kilku ubezpieczycieli należy zwrócić również uwagę na zakres usługi assistance. W ramach assistance, w zależności od wybranego pakietu możemy liczyć m.in. na opiekę nad dziećmi czy pomoc w odnalezieniu zagubionych dokumentów. Zakres obejmuje także pokrycie przez ubezpieczyciela kosztów związanych z akcją ratowniczą lub poszukiwawczą.

OC w życiu prywatnym...ODPOWIEDZIALNOŚĆ CYWILNA
Warto także przyjrzeć się bliżej ubezpieczeniu odpowiedzialności cywilnej, czyli OC. Nie brakuje sytuacji, w których nieumyślnie wyrządzimy komuś szkodę jadąc na nartach, czy grając w siatkówkę na plaży. Ubezpieczenie OC pozwoli nam na pokrycie kosztów takich jak: nieprzyjemności i uregulowanie świadczeń wobec poszkodowanej osoby. OC w życiu prywatnym obejmuje także szkody wyrządzone przez nasze dzieci i zwierzęta.
Zadbaj o swój...BAGAŻ PODRÓŻNY I SPRZĘT SPORTOWY
W sytuacji, kiedy przewożony jest bagaż, który zawiera cenne dla podróżnego rzeczy, warto do swojego ubezpieczenia turystycznego dodać pakiet obejmujący zawartość walizki. W przypadku jego zagubienia lub zniszczenia, Towarzystwo Ubezpieczeniowe pokrywa straty poniesione przez właściciela. Oprócz tradycyjnego bagażu ubezpieczeniem objęty jest również przewożony sprzęt sportowy.
Może się przydać...KOSZTY ODWOŁANIA UCZESTNICTWA W WYJEŹDZIE ZAGRANICZNYM
Odwołanie wyjazdu z powodów niezależnych od podróżnego stanowi często ogromny cios, również finansowy. Koszty związane z rezerwacją biletów i pobytu zwracane są tylko w pewnej części, jeżeli w ogóle. Ubezpieczyciel w przypadku wyboru powyższej opcji przejmuje ryzyko wystąpienia zdarzeń losowych, a także wystąpienia choroby, wypadku lub innych problemów, które sprawiają, że wycieczka staje się niemożliwa.