Wczytywanie...

 

Ubezpieczenia dla osób prywatnych i firm

Szukasz sposobu, by zabezpieczyć się przed skutkami wypadków i innych niepożądanych sytuacji? Zainwestuj w ubezpieczenia – teraz możesz zakupić odpowiedni pakiet dla siebie nawet bez wychodzenia z domu. Sprawdź, jak działają ubezpieczenia online, poznaj najważniejsze informacje na ten temat i wybierz właściwy typ polisy do Twoich potrzeb.

Czym jest ubezpieczenie?

Ubezpieczenie to specjalna umowa, która zobowiązuje daną firmę czy też towarzystwo ubezpieczeń do konkretnych działań na wypadek powstania określonych zdarzeń. Sytuacje pokryte polisą obejmują głównie zagrożenie zdrowia, życia lub mienia osoby ubezpieczonej. W takich przypadkach powinna nastąpić wypłata kwoty, która ma pomóc np. w naprawie szkód czy leczeniu. Umowa może jednak obejmować również inne formy zabezpieczenia i pomocy – w tym świadczenie konkretnych usług (najczęściej medycznych) czy spotkania z prawnikami lub mechanikami. Wiele zależy od rodzaju ubezpieczenia i obszaru, którego dotyczy umowa.

Ubezpieczenie to przede wszystkim zabezpieczenie przed negatywnymi skutkami niechcianych zdarzeń. Dzięki temu można zapewnić sobie dostęp do wsparcia w razie zaistnienia różnych potrzeb, które ciężko by było pokryć w inny sposób. Wypłata pieniędzy z ubezpieczenia może w wielu przypadkach uratować życie lub zdrowie, a także wartościowe ruchomości czy nieruchomości. Towarzystwa ubezpieczeniowe (m.in. obsługiwane przez AXONN Ubezpieczenia firmy takie jak Warta ubezpieczenia, PZU czy ERGO Hestia) mają w swojej ofercie polisy na wiele różnych obszarów, dzięki czemu można bez problemu zadbać o odpowiednią ochronę.

Jak działa ubezpieczenie online?

Aktualnie większość rodzajów polis można podpisać bez wychodzenia z domu – w tym celu wystarczy po prostu skontaktować się z naszym agentem. Możesz to zrobić tak jak lubisz – pisząc do nas przez WhatsApp, Instagram, Messenger, formularz w zakładce kontakt na naszej stronie czy wysyłając e-maila lub telefonicznie. Ubezpieczenia przez internet coraz częściej nie wymagają nawet kontaktu telefonicznego z agentem. Jeśli istnieje taka potrzeba, możesz zawsze liczyć na pomoc naszego agenta, który dokładnie wyjaśni każde zagadnienie, pomoże przygotować ubezpieczenie w odpowiedni sposób i przeprowadzi Cię przez proces zawierania polisy. Co więcej, cały proces trwa zaledwie chwilę – po skontaktowaniu się z nami, poprosimy Cię o przesłanie potrzebnych do wystawienia polisy dokumentów zwykle w formie skanów lub zdjęć. Na koniec pozostaje jedynie akceptacja przez Ciebie ubezpieczenia online na stronie wybranego towarzystwa ubezpieczeniowego i przejście do wyboru sposobu płatności. W niektórych przypadkach trzeba także poczekać na weryfikację i zatwierdzenie ubezpieczenia, jednak obecnie również tego typu procesy odbywają się w większości automatycznie. Podstawowe wymagania to dostęp do sieci i ważny dokument tożsamości, który będzie potrzebny do podpisania umowy. Ubezpieczenia online to bardzo elastyczne i wygodne rozwiązanie, które znacznie zwiększa dostęp do tego typu ochrony. Możesz zawrzeć je nieważne gdzie jesteś – na lotnisku czekając na samolot, będąc na wyjeździe za granicą czy po prostu siedząc wygodnie w fotelu w swoim domu. Warto zaznaczyć, że takie opcje obejmują nie tylko ubezpieczenia indywidualne, lecz także polisę dla firmy, na wyjazd czy dla dziecka.

Dlaczego lepiej zawrzeć polisę online u naszego agenta, a nie przez internetową porównywarkę ubezpieczeń?

Obecnie ubezpieczenia online są oferowane również przez internetowe porównywarki ubezpieczeń. Jednak mimo wygody i dostępności tych platform, istnieje wiele powodów przemawiających za wyborem tradycyjnego podejścia i kupowaniem polis zdalnych u agenta ubezpieczeniowego. Najważniejsze z nich zostały wymienione poniżej:

 1. Brak pełnej informacji – porównywarka ubezpieczeń często pokazuje tylko podstawowe informacje na temat polisy, takie jak cena i zakres ubezpieczenia. Nie zawsze dostarczają one wszystkich szczegółów dotyczących warunków umowy, wyłączeń, ograniczeń iinnych istotnych czynników. Może to prowadzić do nieporozumień i sytuacji, kiedy niektóre ważne elementy polisy finalnie nie są takie, jak się spodziewaliśmy.
 2. Brak spersonalizowanej oferty ubezpieczeń – kalkulator ubezpieczeń nie uwzględnia indywidualnych potrzeb i preferencji. Zwykle oferują standardowe pakiety ubezpieczeniowe, które niekoniecznie odpowiadają konkretnym wymaganiom danej osoby. Bez spersonalizowanej oceny i doradztwa istnieje ryzyko zakupu polisy, która nie spełnia oczekiwań.
 3. Niewystarczająca pomoc po zakupie polisy – ubezpieczenie to długoterminowa umowa, która wymaga wsparcia i pomocy również w trakcie jej trwania. W przypadku internetowych porównywarek ubezpieczeń istnieje ryzyko, że nie będą one w stanie zapewnić wystarczającego poziomu obsługi – ograniczony kontakt z firmą. Nasi agenci nie tylko pomogą Ci w wyborze polisy, ale również staną się partnerami, którzy będą służyć wsparciem przez cały okres trwania ubezpieczenia. W razie pytań, problemów, zmiany umowy ubezpieczenia, czy zgłoszenia roszczenia, możesz skontaktować się bezpośrednio ze swoim agentem, który zna historię i Twoje potrzeby.
 4. Ograniczona widoczność ofert i dostęp do ukrytych korzyści – porównywarki nie zawsze pokazują wszystkie dostępne na rynku oferty. Mogą promować jedynie określone firmy ubezpieczeniowe lub pakiety ubezpieczeń, przez co istnieje ryzyko, że pominięte zostaną lepsze i tańsze opcje dostępne gdzie indziej. Ponadto nasi agenci mają wiedzę o ukrytych korzyściach, rabatach, promocjach lub specjalnych ofertach, których nie zawsze można znaleźć w internetowych porównywarkach.
 5. Ryzyko ukrytych kosztów i warunków – podczas zakupu polisy przez internetową porównywarkę istnieje ryzyko pominięcia ukrytych kosztów lub warunków, które mogą mieć wpływ na ostateczną cenę lub zakres pokrycia ubezpieczenia. Niektóre opłaty lub wyłączenia mogą być niejasne lub łatwe do przeoczenia, co może prowadzić do nieprzyjemnych niespodzianek w przyszłości.

Jakie są typy ubezpieczeń?

Ubezpieczenia dostępne na rynku można podzielić na obowiązkowe i dobrowolne. Do pierwszej grupy w Polsce należą przede wszystkim:

 • polisy OC pojazdów mechanicznych,
 • OC rolników prowadzących gospodarstwo rolne,
 • OC zawodowe (wybrane profesje)
 • różnego typu ubezpieczenia wynikające z konkretnych ustaw i umów międzynarodowych (m.in. w zakresie usług detektywistycznych, pośrednictwa ubezpieczeniowego czy gospodarki nieruchomości).

Takie ubezpieczenia określane są prawnie i są wymagane od określonych grup, np. rolników czy kierowców. Dzięki nim można liczyć na bezproblemową pomoc w razie różnych losowych wypadków.

Kolejny obszar to ubezpieczenia dobrowolne – polisy, które nie są wymagane prawnie, jednak mogą zapewnić niezbędne wsparcie w trudnych sytuacjach. Do tej grupy zalicza się m.in. ubezpieczenia turystyczne, ubezpieczenie zawodowe, ubezpieczenia zdrowotne i ubezpieczenia mieszkaniowe, a także różnego rodzaju polisy dla firm. Warto zaznaczyć, że w przypadku polis obowiązkowych zasady umowy są w sporym stopniu zależne od aktualnych przepisów. Dla ubezpieczeń dobrowolnych sytuacja wygląda nieco inaczej, jednak niektóre zapisy wciąż są dyktowane przez obowiązujące prawo.

Ubezpieczenie mieszkaniowe

To jedna z najczęściej wybieranych polis – tego typu propozycje są skierowane do osób będących właścicielami mieszkań. Wykupienie takiego ubezpieczenia jest bardzo proste. Można to zrobić przychodząc do jednego z naszych biur, czy kontaktując się przez telefon lub online z agentem: wystarczy że, podasz nam swoje dane, jak i mieszkania, którego dotyczy polisa. Następnie wyliczymy dla Ciebie najkorzystniejszą składkę, porównując oferty ponad dwudziestu towarzystw (między innymi PZU dom, Warta, Generali, Uniqa i wiele innych) oraz polecimy konkretne działania w danych sytuacjach. Warunki ubezpieczenia mieszkania mogą zależeć od szeregu różnych czynników – wśród najważniejszych znajduje się metraż lokalu, umiejscowienie, narażenie na czynniki zewnętrzne, rok powstania budynku oraz wartość ruchomości znajdujących się w mieszkaniu.

Ubezpieczenie mieszkania może zapewnić pomoc m.in. w przypadku dewastacji, zalania, kradzieży, pożaru czy włamania. Poleca się ubezpieczyć przede wszystkim elementy stałe, które mogą być poddane różnym zagrożeniom zewnętrznym. Pod uwagę warto wziąć nie tylko mury, ale także meble w zabudowie, okna, grzejniki, drzwi czy podłogi. Do tego dobrym pomysłem będzie ubezpieczenie przedmiotów ruchomych o wysokiej wartości – np. mebli, sprzętów AGD i RTV czy elektroniki oraz ubezpieczenie telefonu. Przed zakupem takiego ubezpieczenia warto dokładnie określić, co chcemy zabezpieczyć i które elementy wyposażenia mieszkania są najbardziej narażone w razie pożaru, kradzieży czy innych groźnych sytuacji. Takie oferty są dostępne u różnych firm obsługiwanych przez AXONN Ubezpieczenia, m.in. PZU, ERGO Hestia, Allianz czy Wiener.

Ubezpieczenie komunikacyjne

Następna istotna grupa to ubezpieczenia pojazdów, dzięki którym można liczyć na skuteczną ochronę przed kosztami związanymi z sytuacjami na drodze. Wykupując ubezpieczenie samochodu, można mieć pewność, że w przypadku awarii czy wypadków można uzyskać pomoc ze strony firmy ubezpieczeniowej. Dzięki temu możliwe jest uniknięcie sporych wydatków, a także szybki powrót na trasę. Tego typu ubezpieczenia często idą w parze z ułatwionym dostępem do pomocy drogowej czy wsparcia mechanika.

Ubezpieczenia komunikacyjne to głównie OC (obowiązkowe ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej), AC, Assistance oraz GAP (dla samochodów w leasingu lub na kredyt). Wybierając ubezpieczenia dobrowolne dotyczące pojazdów, należy wziąć pod uwagę swój sposób korzystania z samochodu, częstotliwość użytkowania auta oraz jego rodzaj i wartość. Istotne jest także określenie zakresu ochrony w różnych typach polis:

 • ubezpieczenie AC zapewnia zwrot kosztów poniesionych w wyniku różnorodnych zdarzeń losowych, np. kradzieży, uszkodzeń karoserii czy nawet sytuacji takich jak upadek drzewa na samochód;
 • dodatkowy Assistance oferuje pomoc w razie wypadku, awarii pojazdu czy kradzieży;
 • natomiast polisa GAP umożliwia ochronę samochodu przed utratą wartości;
 • Zielona Karta przyda się w trakcie podróży autem poza granice Unii Europejskiej.

Ubezpieczenie turystyczne

Indywidualne ubezpieczenie podróżne sprawdzi się u każdej osoby, która często wyjeżdża. Niezależnie od tego, czy celem jest wypoczynek, edukacja, czy wypełnianie obowiązków zawodowych, mając taką polisę, można liczyć na skuteczne wsparcie nawet za granicą kraju. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na pomoc w razie wystąpienia problemów zdrowotnych. Opieka zdrowotna za granicą jest droga dlatego, dobre ubezpieczenie turystyczne powinno dodatkowo zapewniać możliwość znalezienia lekarza na miejscu, opiekę nad dziećmi, pokrycie kosztów związanych z akcję ratowniczą/poszukiwawczą czy też pomoc w odszukaniu zagubionych dokumentów lub bagażu. Dokładny zakres ochrony zależy od szczegółów wybranego ubezpieczenia podróżnego i może się znacznie różnić pomiędzy poszczególnymi propozycjami.

Ubezpieczenie rolne

W przypadku ubezpieczeń rolnych można mówić o różnych rodzajach polis. Pierwszym jest obowiązkowe OC rolnika, którym musi dysponować każda osoba będąca właścicielem gospodarstwa o powierzchni powyżej 1 hektara. Do tego można postawić na wykupienie ubezpieczenia budynków i ubezpieczenie upraw, które pozwolą utrzymać stabilność finansową w razie problemów z gospodarstwem. Co ważne, polisa dotycząca ochrony upraw może być dofinansowana – dzięki temu można uzyskać nawet do 65% dopłaty do składek.

Ubezpieczenie na życie

Ubezpieczenia osobowe na życie to popularne rozwiązanie, które pozwoli zadbać o stabilność w razie problemów zdrowotnych – zarówno swoich, jak i osób bliskich. Tego typu polisy dotyczą przede wszystkim hospitalizacji, leczenia poważnych chorób czy urazów oraz wszelkich następstw nieszczęśliwych wypadków. Są one dostępne w formie indywidualnej oraz grupowej, przeznaczonej m.in. dla rodzin. Ubezpieczenia na życie przydadzą się zwłaszcza w sytuacjach, gdy nagle potrzebne jest kosztowne leczenie. Istotne jest jednak dokładne przemyślenie zakresu umowy przed podpisaniem, by na pewno pokryć wszelkie zagrożenia, które mogą się pojawić.

Ubezpieczenie dla firm

Prowadzenie przedsiębiorstwa może wiązać się ze sporym ryzykiem z różnych powodów. Aby uniknąć skutków różnych niebezpiecznych i niespodziewanych sytuacji, warto postawić na ubezpieczenia firmy. Polisa może obejmować nie tylko zdarzenia losowe, lecz także problemy związane bezpośrednio z prowadzoną działalnością. Zakres umowy może dotyczyć np. wypłaty środków za uszkodzenie mienia, OC różnego typu w tym ubezpieczenie OCS czy zabezpieczenie finansowe, m.in. w sprawach wandalizmu, usunięcia wad czy też zwrotu zaliczki. Polisę można wykupić online, korzystając z pomocy konsultanta, który pomoże w doborze właściwego ubezpieczenia pod kątem charakterystyki przedsiębiorstwa. Dzięki temu można znacznie zredukować ryzyko i stres, a tym samym w pełni zająć się rozwojem firmy.

Czy można ubezpieczyć dziecko online?

Jeśli jesteś rodzicem, warto zadbać o ochronę nie tylko dla siebie, lecz także swojego malucha. Teraz możesz wykupić ubezpieczenie dziecka online, kontaktując się z naszym agentem. NNW i ubezpieczenie na życie (na przykład ERGO Hestia Global Doctors) znacznie zwiększy jego bezpieczeństwo – czy to w szkole, czy na wakacjach, czy nawet podczas zabaw w domu albo na dworze. Polisa tego typu zapewnia wypłatę świadczeń w razie wypadku, zdarzeń losowych, urazów czy trwałego uszczerbku na zdrowiu. Wiele zależy od zapisów konkretnej umowy – ubezpieczenie może obejmować również pomoc w znalezieniu lekarza oraz wsparcie psychologiczne. Co istotne, niektóre szkoły oferują dobrowolne ubezpieczenia zapewniające ochronę dzieciom – przed podpisaniem umowy w szkole warto sprawdzić, jak wyglądają warunki polisy i porównać inne oferty u naszego agenta, co pozwoli podjąć Ci dobrą decyzję.

Czym się różni ubezpieczenie online od tradycyjnego?

Podstawową różnicą między zakupem ubezpieczenia online a tradycyjną polisą jest sposób kontaktu z naszym agentem. W przypadku ubezpieczenia przez internet nie trzeba myśleć o wychodzeniu z domu czy nawet o telefonie do agenta – przeważnie wystarczy w tym celu po prostu skontaktować się z naszym agentem. Możesz to zrobić tak jak lubisz – pisząc do nas przez WhatsApp, Instagram, Messenger, formularz w zakładce kontakt na naszej stronie czy wysyłając e-maila lub telefonicznie. Dodatkowo w razie jakichkolwiek wątpliwości można bez problemu skontaktować się z naszym pracownikiem. Dzięki temu polisa online zapewnia większą swobodę – warto podkreślić możliwość podpisania umowy o dowolnej porze dnia oraz w dowolnym miejscu na świecie.

AXONN Ubezpieczenia oferuje zarówno ubezpieczenia online, jak i możliwość podpisania umowy na miejscu. Główne placówki naszej sieci znajdują się w Chorzowie, Sosnowcu, Będzinie i Dąbiu – nasi agenci czekają na wszystkich poszukujących odpowiedniej polisy dla siebie czy swoich bliskich. Zapraszamy do kontaktu i skorzystania ze wsparcia oferowanego przez AXONN Ubezpieczenia – przez internet lub osobiście. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą!