Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym

Coraz więcej osób stawia na ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czyli tak zwane OC. Choć skrót ten kojarzy się głównie z obowiązkową polisą samochodową, w ten sposób określa się również indywidualne umowy. Co oferuje tego typu ubezpieczenie, co umożliwia i dla kogo będzie odpowiednim wyborem?

Czym jest ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

Chcesz kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym? Co to znaczy i co zapewnia taka polisa? To przede wszystkim zabezpieczenie przed skutkami szkód wyrządzonych osobom trzecim, np. sąsiadom czy innym przypadkowym osobom w tym znajomym. Warto na wstępie podkreślić, że standardowe ubezpieczenie mieszkania obejmuje tylko zdarzenia, które wystąpią w danym lokalu. Polisa tego rodzaju nie zapewnia zatem wsparcia w razie uszkodzeń mienia innych osób. Aby je uzyskać, należy postawić właśnie na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, czyli inaczej OC. Obejmuje ono różne zagrożenia i losowe sytuacje, których nie zawiera tradycyjne ubezpieczenia mieszkaniowe.

Dzięki takiej polisie można liczyć na pomoc i wypłatę świadczeń np. za porysowanie samochodu innej osoby czy szkody dla mienia lub zdrowia spowodowane m.in. przez zwierzęta lub bawiące się dzieci. W efekcie nie trzeba pokrywać wydatków z własnej kieszeni. Decydując się na ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, można zapewnić sobie pełen spokój oraz wsparcie finansowe nawet w najbardziej niespodziewanych sytuacjach.

Jak kupić ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym często jest częścią polisy mieszkaniowej. Wśród firm zapewniających takie rozwiązania znajdują się m.in. PZU, Link4, Generali czy Proama. AXONN Ubezpieczenia zapewnia pełne wsparcie na tym polu – z nami możesz liczyć na sprawne, szybkie i bezproblemowe przejście przez cały proces zawierania polisy oraz pomoc w trakcie jej trwania.. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą, by nasi klienci mogli cieszyć się pełną swobodą w codziennym życiu. Korzystając z ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, nie trzeba przejmować się nagłymi kosztami. Wystarczy wnieść określoną składkę, która pozwoli na wypłatę środków w razie uszkodzenia mienia lub zdrowia osoby trzeciej. Możesz zapłacić jednorazowo lub rozłożyć swoje ubezpieczenie na raty.

Jakie szkody obejmują ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym?

Decydując się na ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym np. od PZU, General czy Ergo Hestia, można zabezpieczyć się przed niespodziewanymi kosztami. Co najważniejsze, polisa tego rodzaju obejmuje różne szkody wyrządzone przez ubezpieczonego. Warto jednak przy tym zaznaczyć, że są to jedynie konsekwencje nieumyślnych, nieplanowanych działań.

Przykładowe sytuacje, w których przyda się ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym, obejmują:

  • zalanie mieszkania sąsiada,
  • zarysowanie cudzego pojazdu,
  • pogryzienie przechodnia przez zwierzę,
  • przypadkowe zniszczenie wyposażenia hotelu bądź obiektów w miejscu publicznym,
  • nieumyślne spowodowanie kontuzji osoby trzeciej,
  • opłaty za leczenie osoby, która poślizgnęła się na chodniku przynależącym do nieruchomości osoby ubezpieczonej,
  • rozbicie telefonu innej osoby np. potrącając przechodnia podczas jazdy na rowerze, czy spaceru.

Ile kosztuje ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym nie należy do drogich polis. Klienci towarzystw takich jak PZU, Generali czy Proama mogą liczyć na niską cenę wejściową, która jednocześnie oferuje zabezpieczenie na znacznie większe sumy. Składkę płaci się zazwyczaj raz do roku, a jej wysokość zaczyna się od 200 złotych, w zależności od wybranego wariantu. Dokładne zasady są zależne od sumy ubezpieczenia OC w życiu prywatnym czy też od zakresu działania danej polisy. Jeśli chcesz zapewnić sobie najlepsze warunki, wybierz wsparcie oferowane przez specjalistów AXONN Ubezpieczenia.

Przed zakupem OC w życiu prywatnym warto skonsultować się z agentem. W ten sposób można uzyskać pomoc w doborze odpowiedniej polisy, a także w ustaleniu jej warunków tak, by uzyskać najlepszą cenę. Zapraszamy do skorzystania z naszego wsparcia – AXONN Ubezpieczenia to zespół specjalistów, którzy doskonale znają rynek ubezpieczeniowy. Dodatkowo oferujemy pomoc w zakresie polis mieszkaniowych i dodatków, takich jak pakiet Home Assistance, ubezpieczenie od przepięcia i uderzenia pioruna czy polisa NNW.

Czego nie obejmuje OC w życiu prywatnym?

Sytuacje, które są pokryte przez ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym, powinny być dokładnie określone przez umowę. Istnieją jednak zdarzenia, w których nawet najlepsze OC nie może zapewnić wypłaty świadczeń czy dostępu do pomocy. Standardowe przykłady, które najczęściej brane są pod uwagę, to uszkodzenia mienia osób trzecich poprzez korzystanie z materiałów wybuchowych i broni palnej czy działania podjęte pod wpływem używek. Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej osób fizycznych w życiu prywatnym nie obejmuje również sytuacji, w których udział brały egzotyczne zwierzęta czy też rasy uznane za agresywne (określone w umowie), a także uszkodzeń powstałych podczas wykonywania profesjonalnej aktywności sportowej (dla których istnieją dedykowane polisy). O wszystkie szczegóły tego typu można zapytać jednego z naszych agentów. Zapraszamy do skorzystania ze wsparcia AXONN Ubezpieczenia – zapewniamy dostęp do ofert największych i najbardziej zaufanych towarzystw ubezpieczeniowych w Polsce, takich jak PZU OC w życiu prywatnym, Warta, ERGO Hestia, Wiener, TUW ubezpieczenia czy Allianz. Jeśli jednak masz już OC w życiu prywatnym sprawdź ubezpieczenie u naszego agenta, postaramy się zaproponować lepszą ofertę.

Gdzie kupić OC w życiu prywatnym?

Ubezpieczenie OC w życiu prywatnym jest powszechnie dostępne i oferowane przez różne towarzystwa ubezpieczeniowe. Można je zakupić jako dodatek do polisy lub samodzielnie. Warto jednak zauważyć, że nie wszystkie polisy OC w życiu prywatnym zapewniają identyczną ochronę. Różnice między polisami OC mogą dotyczyć sumy ubezpieczenia (czyli maksymalnej wysokości odszkodowania), zakresu ochrony oraz ceny. Aby znaleźć najlepszą ofertę, warto porównać różne propozycje dostępne na rynku. Dla przykładu różnica pomiędzy sumą ubezpieczenia 50.000 a 100.000 złotych może wynosić zaledwie 20 złotych. Najlepiej to zrobić poprzez zestawienie ze sobą wielu ofert, które nasz agent przygotuje dla Ciebie. Dzięki temu można porównać różne warianty OC pod względem cen, zakresu ochrony i sumy ubezpieczenia, aby znaleźć optymalną polisę odpowiadającą Twoim potrzebom. Warto poświęcić trochę czasu na dokładne zbadanie różnych propozycji, aby wybrać najodpowiedniejsze ubezpieczenie OC w życiu prywatnym. Korzystając z pomocy naszego agenta oszczędzisz swój cenny czas i będziesz pewien swojego wyboru, a także uzyskasz zawsze pomoc w trakcie trwania polisy.