Wczytywanie...

 

HomeUbezpieczenia Chorzów | AXONN

AXONN Ubezpieczenia Chorzów– z nami ubezpieczysz samochód, mieszkanie i życie zawsze w dobrej cenie

U nas otrzymasz najkorzystniejszą polisę. Sprawdzimy i porównamy dla Ciebie najlepsze oferty spośród ponad 30 towarzystw ubezpieczeniowych. Zaoszczędź swój czas i pieniądze dzięki naszym doświadczonym specjalistom.

Skontaktuj się z naszym doradcą ubezpieczeniowym z Chorzowa

Formularz kontaktowy

Chętnie pomożemy i udzielimy wszelkich informacji na temat naszej oferty. Poznaj razem z nami świat ubezpieczeń. Zapraszamy do kontaktu!

  NIE PRZESYŁAMY SPAMU

  Zakup ubezpieczenia samochodu jest obowiązkową czynnością, jaką musi wykonać każdy właściciel pojazdu – przynajmniej w wariancie OC. Jego brak może wiązać się z wieloma nieprzyjemnościami, w tym związanych z karami finansowymi. Szukasz miejsca, w którym możesz wykupić ubezpieczenie na terenie Chorzowa? Z poniższego artykułu dowiesz się, gdzie łatwo i bezpiecznie można skorzystać z takiej usługi!

  Punkt Standard STU ERGO Hestia w Chorzowie

  Ubezpieczenie OC – co obejmuje i co grozi za jego brak?

  Ubezpieczenie OC to ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej. Każdy właściciel pojazdu powinien dysponować przynajmniej podstawową wiedzą związaną z tym ubezpieczeniem. OC obejmuje m.in. zwrot kosztów w przypadku szkód powstałych w wyniku kolizji lub wypadku drogowego. Co jednak istotne, wykupione ubezpieczenie OC zabezpiecza drugiego uczestnika zdarzenia drogowego. W praktyce oznacza to, że jeśli kolizja lub wypadek zostaną spowodowane z naszej winy, to wykupiona przez nas polisa pokryje naprawy drugiego członka zdarzenia. Jeśli chcemy mieć pewność, że w nieprzewidzianych sytuacjach nasz samochód zostanie naprawiony z ubezpieczenia, powinniśmy zdecydować się na dodatkowe ubezpieczenie samochodu. Chorzów oraz jego mieszkańcy dzięki obecności AXONN Ubezpieczenia mogą zakupić tanie OC i tanie AC wybierając ofertę spośród wielu towarzystw takich jak: Wiener, Trasti, Link4, Compensa, MTU i wielu innych. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą! Wybierając polisę w AXONN Ubezpieczenia Chorzów możesz zawsze liczyć na najtańszą ofertę i kompleksową pomoc w trakcie trwania polisy obejmującą zgłoszenie szkody, przypomnienie o płatności czy zmianę wariantu ubezpieczenia na korzystniejszą. Pamiętaj, że porównywarka OC czy kalkulator OC nie zagwarantuje Ci takiego wsparcia, jakie uzyskasz od naszego agenta ubezpieczeniowego. Sprawdzenie OC w AXONN trwa tylko chwilę, dzięki czemu możesz zaoszczędzić wiele swojego czasu na samodzielnych poszukiwaniach odpowiedniej polisy. Warto wiedzieć także, że ubezpieczenie OC dotyczy zarówno szkód materialnych, jak i osobowych, dlatego ważne jest dobranie odpowiedniego zakresu ochrony. Co istotne, przypisane jest ono do konkretnego samochodu, a nie do jego właściciela.

  Ubezpieczenie OC jest polisą obowiązkową. Według art. 34 Ustawy o ubezpieczeniach odszkodowanie przysługuje w przypadku, w którym właściciel lub kierowca zobowiązani są do odszkodowania ze wyrządzenie szkody związanej z ruchem pojazdu. Brak aktualnej polisy OC może skutkować karą Ubezpieczeniowego Funduszy Gwarancyjnego. Jest ona równa 200% minimalnego wynagrodzenia. W 2023 roku wynosi ona odpowiednio 6980 zł w pierwszej połowie oraz 7200 zł w drugiej połowie roku. Jest to związane z faktem, że w lipcu ponownie zostanie podniesiona płaca minimalna. Pierwsza podwyżka miała miejsce początkiem roku. Jeśli obawiamy się kary, warto wykupić ubezpieczenie OC. Chorzów jest jednym z miast na Śląsku, w którym można zrobić to na atrakcyjnych warunkach. Wystarczy skontaktować się z agentami AXONN Ubezpieczenia. Rzeczy niemożliwe dla innych załatwiamy od ręki!

  Różnice pomiędzy ubezpieczeniem OC a AC

  Jak już wcześniej wspomnieliśmy, ubezpieczenia OC są obowiązkowe. Obejmują refundację kosztów na rzecz osoby poszkodowanej w danej kolizji lub wypadku samochodowego. Czym zatem różni się ubezpieczenie OC od AC? Autocasco jest dobrowolną polisą ubezpieczeniową, która refunduje szkody powstałe w wyniku naszych zaniechań czy błędów. Oznacza to, że takie ubezpieczenie pokryje np. naprawę samochodu w wyniku stłuczki z naszej winy, szkody parkingowe, a nawet wybite szyby przez wandali. Oczywiście zakres takiego ubezpieczenia, tak samo jak w przypadku OC, zależny jest od wybranego zakładu ubezpieczeniowego. Dobre warianty ubezpieczeń OC i AC oferuje Warta Ubezpieczenia. Chorzów to miasto, w którym można wykupić polisę tej firmy. Multiagencja AXONN Ubezpieczenia posiada szeroką ofertę wielu towarzystw ubezpieczeniowych, w tym m.in. z HDI, InterRisk, Ergo Hestia, PZU, Proama, Agro Ubezpieczenia, Uniqa, Generali i Leadenhall. Zapraszamy do zapoznania się z naszą pełną ofertą!

  To warto wiedzieć! Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego a ubezpieczenia turystyczne i ubezpieczenia na życie – Chorzów

  Zastanawiasz się, co jeszcze warto wykupić do ubezpieczenia OC lub AC? Jeśli często podróżujesz, może zainteresować Cię temat karty EKUZ – (Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego). Chorzów to miasto, w którym można wyrobić taką kartę. EKUZ przydaje się w momencie, gdy często podróżujemy za granicę naszego kraju. Dzięki niej będziemy mieli prawo do świadczeń w ramach podstawowej opieki zdrowotnej w państwach członkowskich Unii Europejskiej.

  Ważne jednak jest to, że taka karta uprawnia nas jedynie do otrzymania niezbędnego i nieplanowanego leczenia w ramach publicznego systemu opieki zdrowotnej. Jeśli zatem planujemy dłuższy pobyt na terenie danego kraju i wiemy, że będziemy potrzebować stałego leczenia, np. w wyniku choroby przewlekłej, warto zainteresować się tematem dodatkowych ubezpieczeń zdrowotnych. Ubezpieczenie zdrowotne można wykupić na atrakcyjnych warunkach w multiagencji AXONN Ubezpieczenia. Dobre pakiety ubezpieczeniowe oferuje Towarzystwo Ubezpieczeń na życie Warta S.A. Chorzów to miasto, w którym agenci AXONN Ubezpieczenia pomogą w wyborze odpowiedniego wariantu.

  Ubezpieczenie turystyczne – niezbędne uzupełnienie karty EKUZ!

  Kiedy uda się nam już wyrobić kartę EKUZ, warto zainteresować się tematem ubezpieczeń podróżnych, gdyż sama karta nie wystarczy w razie problemów za granicą. W niektórych krajach Unii Europejskiej nie wszystkie usługi medyczne są bezpłatne w ramach funduszu zdrowia. Opłaty te są pobierane zarówno od własnych obywateli jak i zagranicznych turystów. Dla przykładu w Niemczech za każdy dzień pobytu w szpitalu pobiera się dodatkowo 10 euro od pacjenta, a usługi ratownictwa medycznego w Austrii, są płatne w większości przypadków. Co więcej, przy doznaniu poważnego urazu, którego leczenie będzie wymagało kontynuowania w Polsce, jesteśmy zmuszeni sami zapłacić za transport medyczny do ojczyzny z własnej kieszeni. By uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci dodatkowych kosztów na wyjeździe, które mogą zrujnować nasze finanse, warto zakupić ubezpieczenie turystyczne. Tego typu polisy w swojej ofercie ma multiagencja AXONN Ubezpieczenia, która radzi sobie z problemami, z którymi nie radzą sobie inne agencje! Zakup ubezpieczenia podróżnego powinien być priorytetem, jeśli wybieramy się na wycieczkę poza granice naszego państwa, nawet jeśli nasz wyjazd trwa jedynie kilka dni. Taka polisa szczególnie przyda się w przypadku wakacyjnych wyjazdów poza granice Unii Europejskiej, ale także gdy wyjeżdżamy w celach zarobkowych. Co ważne, niezwykle istotnym elementem ubezpieczenia podróżnego jest NNW, czyli zabezpieczeniem przed następstwami od nieszczęśliwych wypadków. Wiele polis podróżnych w swoim zakresie posiada ubezpieczenie kosztów leczenia za granicą, czego nie gwarantuje karta EKUZ. Koszty takiej polisy są niezwykle niskie i zaczynają się już od 3 zł za dzień, w zależności od kraju pobytu jak oraz warunków pomocy.

  Gdzie udać się po polisę w mieście Chorzów? Ubezpieczenia w dobrych cenach tylko w AXONN!

  Bez względu na to, czy w naszym zakresie zainteresowań są ubezpieczenia komunikacyjne w Chorzowie, czy chcemy ubezpieczyć dom, mieszkanie lub życie, warto zainteresować się ofertą multiagencji AXONN Ubezpieczenia. Oferuje ona największy wybór ubezpieczeń, w tym ubezpieczeń komunikacyjnych. Z nami łatwo zadbasz o bezpieczeństwo finansowe swoje i innych, kupując ubezpieczenie samochodu. Chorzów jest jednym z kilku miejsc, w których mieści się nasza placówka. Współpracujemy z ponad kilkudziesięcioma towarzystwami ubezpieczeniowymi, które działają na terenie całego kraju. Gwarantujemy najtańsze ubezpieczenia OC i szeroką ofertę ubezpieczenia Autocasco. Nasz profesjonalizm i ciągła chęć rozwoju sprawiają, że radzimy sobie z problemami, które dla innych często okazują się nie do przeskoczenia.

  Gwarantujemy tanie OC, pomoc przy formalnościach, przypomnienie o końcu ubezpieczenia i miłą atmosferę. Nasza firma, oprócz ubezpieczeń komunikacyjnych, oferuje również ubezpieczenia mieszkaniowe, turystyczne, rolne, na życie oraz dla firm. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą. W przypadku jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Nasi specjaliści ubezpieczeniowi służą pomocą!