Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia garażu

Ubezpieczenia garażu

Masz swój garaż i obawiasz się o jego bezpieczeństwo? Wybierz dla niego najlepszą polisę z AXONN Ubezpieczenia. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą – z naszym wsparciem możesz liczyć na dostęp do ofert firm takich jak Warta, PZU, Link4, Ergo Hestia, Allianz i wiele, wiele więcej. Sprawdź, jakie obiekty można pokryć ubezpieczeniem i przed czym chroni polisa, by móc podjąć odpowiednią decyzję.

Czym jest garaż dla ubezpieczyciela? Jakie garaże można ubezpieczyć?

Zanim dowiesz się, jak wygląda ubezpieczenie garaży, warto sprawdzić, co właściwie oznacza „garaż” dla firmy ubezpieczeniowej. Tego typu obiekty występują w różnych formach – to istotna kwestia, która ma bezpośredni wpływ na sposób oceny przez towarzystwa oferujące polisy. Każdy garaż może być inaczej wyceniany, co sprawia, że koszty ubezpieczenia mogą być bardzo różne.

Wyróżnia się głównie cztery rodzaje garaży. Pierwszą z nich są budowle znajdujące się w bryle domu jednorodzinnego, szeregowego czy też w zabudowie bliźniaczej. Taki garaż jest na stałe połączony z główną ubezpieczoną nieruchomością. Inne typy garaży to osobne konstrukcje – mogą one znajdować się na posesji lub poza nią. Kolejny obszar to garaże przynależące do domów wielorodzinnych. Oznacza to, że jest możliwe również ubezpieczenie garażu w bloku, innym budynku o podobnej konstrukcji czy ubezpieczenie garażu w zabudowie szeregowej.

Garaże różnią się ponadto wieloma cechami konstrukcyjnymi. Firma ubezpieczeniowa będzie brać pod uwagę m.in. materiał wykonania, powiązanie z gruntem oraz wielkość danego obiektu. W praktyce można ubezpieczyć niemal każdy, również blaszany garaż, pod warunkiem, że jego konstrukcja jest na stałe przytwierdzona do podłoża – cena takiego rozwiązania może jednak zależeć od licznych czynników.

Jak ubezpieczyć garaż?

Ubezpieczenia mieszkaniowe w ofercie firm takich jak Warta, PZU, Generali czy Proama, z których można skorzystać dzięki wsparciu agentów AXONN Ubezpieczenia, zapewniają dostęp do wielu dodatków. Jednym z nich jest właśnie polisa na garaż. Aby postawić na taką opcję, wystarczy zapytać agenta ubezpieczeniowego o dostęp rozszerzeń tego typu przy podpisywaniu umowy. Ubezpieczenie garażu można połączyć również z innymi dodatkami – m.in. polisą na obiekty małej architektury, oszklenia lub następstwa nieszczęśliwych wypadków, a także ubezpieczeniem OC w życiu prywatnym. W ten sposób możliwe jest przygotowanie ubezpieczenia, które dokładnie odpowiada naszym potrzebom i zapewnia wsparcie w każdej sytuacji.

W przypadku rozszerzenia ubezpieczenia garażu pod uwagę warto wziąć rodzaj konstrukcji. Jeśli jest on połączony z budynkiem, stoi na jego posesji bądź znajduje się w bryle głównego ubezpieczonego obiektu, powinna chronić go polisa mieszkaniowa – głównie przed ogniem, ale też od innych zdarzeń losowych opisanych w umowie. Jeśli jednak mowa o ubezpieczeniu garażu wolnostojącego, który znajduje się poza posesją, należy wykupić oddzielne rozszerzenie polisy. Tego typu ubezpieczenia garaży mogą jednak mieć swoje ograniczenia: najczęściej jest to limit odległości od głównej nieruchomości.

Przed czym ubezpieczyć garaż? Jaki jest zakres działania polisy?

Ubezpieczenie garażu to kompleksowa usługa, której zadaniem jest zabezpieczenie obiektu przed różnymi zdarzeniami losowymi. Podstawowy zakres polisy to ochrona przed ogniem, zalaniem, uderzeniami pojazdu czy też upadkami drzew. Ubezpieczenie mieszkania i garażu można jednak znacznie rozszerzyć, stawiając m.in. na zabezpieczenie przed skutkami powodzi, przepięcia, kradzieży z włamaniem lub aktów wandalizmu (na przykład graficiarze) i dewastacji. Ubezpieczenie garażu od kradzieży przedmiotów, które się w nim znajdują i podobnych zdarzeń będzie szczególnie istotne w przypadku garażu wolnostojącego, który w większym stopniu jest narażony na ataki osób trzecich.

Czy ubezpieczenie garażu chroni przedmioty przechowywane wewnątrz garażu?

Jak działa w praktyce ubezpieczenie garażu? Warto wspomnieć, że taka polisa zabezpiecza nie tylko sam budynek, lecz także przedmioty znajdujące się wewnątrz. Dzięki temu ubezpieczenie mieszkania i garażu pozwala poradzić sobie z wieloma niespodziewanymi wydatkami. W ten sposób można m.in. chronić opony samochodowe, narzędzia czy sprzęt ogrodniczy. Należy jednak zaznaczyć, że umowa przeważnie jasno określa przedmioty objęte ubezpieczeniem. W razie jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z agentami AXONN Ubezpieczenia.

Jakie obiekty nie będą pokryte polisą? Wypłaty świadczenia nie można otrzymać za obiekty, które ze względu na swoją naturę nie powinny znaleźć się w tego typu budynku. Przede wszystkim dotyczy to gotówki, sprzętów elektronicznych, biżuterii, urządzeń audiowizualnych, instrumentów muzycznych, odzieży skórzanej, znaczków filatelistycznych, materiałów opałowych czy nawet broni.

Ubezpieczenie garażu – cena

Ile trzeba zapłacić za ubezpieczenie garażu? Cena jest zależna od wielu czynników. Pod uwagę bierze się przede wszystkim układ obiektu, jego rodzaj, materiał wykonania konstrukcji, możliwe zagrożenia oraz charakterystykę przedmiotów znajdujących się wewnątrz. Standardowa polisa na mieszkanie, rozszerzona o garaż, np. od PZU, Warty, Generali czy Inter Polska to przeważnie koszt kilkuset złotych. Aby poznać najlepsze stawki, wybierz jednego z agentów AXONN Ubezpieczenia – zapewniamy optymalny dobór warunków umowy do Twoich potrzeb. Podsumowująć koszt ubezpieczenia garażu jest niski i pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek w postaci wysokich wydatków za poniesione szkody.

Czy można ubezpieczyć garaż blaszany?

Warto zaznaczyć, że ubezpieczenie garażu często nie dotyczy obiektów, które nie są przytwierdzone do gruntu. W takim razie czy można ubezpieczyć garaż blaszany? Większość polis nie przewiduje takiej opcji – ze względu na konstrukcję obiektu i wysokie ryzyko zniszczenia blachy przez czynniki atmosferyczne garaże tego typu nie są brane pod uwagę przez firmy ubezpieczeniowe. Wyjątkiem jest ubezpieczenie garażu PZU, które pozwala na ubezpieczenie garażu blaszanego, kiedy posiada odpowiednie zabezpieczenie (zamki). Jeśli nie rozwialiśmy wszystkich Twoich wątpliwości lub jesteś zainteresowany rozszerzeniem polisy o garaż skontaktuj się z naszym agentem tak jak lubisz.