Wczytywanie...

 
Ubezpieczenia Assistance

Ubezpieczenia Assistance

Pakiet Home Assistance to przydatne rozszerzenie polisy ubezpieczeniowej, na które decyduje się wiele osób. Takie rozwiązanie chroni przed nagłymi wydatkami i pozwala zapewnić bezpieczeństwo nawet w najbardziej niespodziewanych sytuacjach. Czym jest Home Assistance, jak działa i dlaczego warto rozważyć taki zakup? Poznaj najważniejsze informacje na ten temat z AXONN Ubezpieczenia i przekonaj się, czy ubezpieczenia Assistance są dla Ciebie.

Czym jest ubezpieczenie Assistance?

W kontekście polis mieszkaniowych coraz częściej można usłyszeć hasło „ubezpieczenie Assistance” czy “Assistance domowy”. Co to jest i czy warto w to zainwestować? Przede wszystkim warto wiedzieć, że jest to właściwie specjalny pakiet dodatkowych usług, który można dokupić do polisy mieszkaniowej lub ubezpieczenia domu. Firma ubezpieczeniowa jest w tym przypadku zobowiązana do zapewnienia wsparcia określonego w umowie. To opcja dostępna już w ofertach większości towarzystw ubezpieczeniowych – m.in. Home Assistance ERGO Hestia, Compensa, Allianz czy Warta Assistance domowy. Co istotne, umowa nie zakłada bezpośredniej wypłaty świadczeń, lecz pokrycie kosztów uzyskania wsparcia ze strony specjalistów lub organizowania konkretnych usług.

W czym pomoże ubezpieczenie Assistance?

Jak w praktyce działa Home Assistance? Ubezpieczenia tego typu pozwalają przede wszystkim uniknąć dodatkowych wydatków. Dotyczą one ustalonych w polisie sytuacji – głównie opłat związanych z naprawą sprzętów czy wzywaniem fachowców. Pakiet dodatków tego typu pozwala uzupełnić ubezpieczenia mieszkaniowe i znacząco poprawić komfort finansowy.

Dzięki pakietowi Assistance, oferowanemu przez firmy takie jak Compensa, Allianz, Proama czy Wiener nie trzeba martwić się o nagłe wydatki związane np. z przyjazdem hydraulika czy elektryka. Nie są to jednak jedyni specjaliści, których koszt może pokryć polisa tego rodzaju. Pula dodatków jest dostosowywana do Ciebie, dzięki czemu możesz ją poszerzyć tak, by była w pełni zgodna z Twoimi potrzebami i oczekiwaniami.. Najczęściej ubezpieczenia Assistance pozwalają pokrywać koszty napraw pogwarancyjnych oraz wezwania specjalistów do naprawy urządzeń, systemów czy instalacji domowych. Do tego dochodzi m.in. transport przedmiotów uszkodzonych, zakwaterowanie mieszkańców po szkodzie, przechowywanie uszkodzonych przedmiotów oraz dostarczanie leków. Polisa może obejmować nawet wizyty lekarzy, pielęgniarek i psychologa czy opiekę nad dziećmi lub korepetycje. Ponadto dla posiadaczy assistance domowego dedykowane są całodobowe infolinie, na których niezwłocznie otrzymuje się pomoc zgłaszając zdarzenie.

Jak działa ubezpieczenie Assistance krótkoterminowe?

Warto zaznaczyć, że z pomocą naszego agenta można skorzystać również z oferowanego m.in. przez Link4 ubezpieczenia Assistance krótkoterminowego. Umowa zawierana w tej sprawie najczęściej obejmuje określony czas, np. kilku tygodni czy miesięcy. Ubezpieczenia Assistance krótkoterminowe polecane są dla osób, które planują remonty czy też wynajem mieszkania. W ten sposób można zabezpieczyć lokal, nie narażając się na dodatkowe koszty. Na podobnej zasadzie działa polisa Assistance dla samochodów na wyjazd. Takie rozwiązania będą przydatne głównie w wyjątkowych sytuacjach, jednak na co dzień lepiej zainwestować w całoroczne ubezpieczenie tego typu.

Czego nie obejmuje ubezpieczenie Assistance?

Znamy już podstawowe informacje, które charakteryzują ubezpieczenia Assistance – co to jest i co może pokryć. Warto jednak wiedzieć także, czego nie obejmuje polisa. Zakres działania takiego pakietu jest zależny od ustaleń z agentem ubezpieczeniowym, lecz zawsze warto mieć na uwadze niektóre sytuacje, które nigdy nie są pokryte polisą tego typu. Mowa m.in. o usługach świadczonych poza terenem Polski oraz wypadkach spowodowanych umyślnie przez ubezpieczonego. Co istotne, będą to również zdarzenia, w których odpowiedzialność ponosi podmiot zewnętrzny (pogotowie energetyczne, gazowe lub wodno-kanalizacyjne czy też administracja budynku) oraz wszelkie wypadki, w których stan poszkodowanego wymaga wezwania pogotowia ratunkowego. Ubezpieczenie Assistance nie obejmuje także transportu mienia, jeśli nie można go przewieźć autem ciężarowym o ładowności do 3,5 tony. Warto podkreślić, że pełną listę sytuacji, w których ubezpieczyciel nie ponosi odpowiedzialności, można znaleźć w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) każdej polisy mieszkaniowej. Choć nie jest to tekst krótki i prosty do przeczytania, zawsze warto dokładnie go przeanalizować razem z naszym agentem, który pomoże zrozumieć wszelkie niejasności.

Jakie limity są w Home Assistance?

Limity Home Assistance, czyli wsparcia udzielanego przez ubezpieczyciela w ramach pomocy domowej, są zawsze ustalane przez poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe i szczegółowo opisane w Ogólnych Warunkach Ubezpieczenia (OWU) danej polisy. Ograniczenia dotyczą zarówno kwot, jak i ilości świadczeń. Przykładowo, w polisie Proama Dom istnieją limity zarówno finansowe, jak i ilościowe dla wszystkich świadczeń. Na przykład, opieka nad dziećmi może wynosić do 150 zł, a przechowanie ocalałego mienia po szkodzie do 1500 zł. Czas trwania opieki nad dziećmi może być ograniczony do 3 dni, a przechowanie mienia do 1 takiej okazji. W przypadku wizyty pielęgniarki, można skorzystać z kwoty do 500 zł lub maksymalnie 3 razy. Należy jednak pamiętać, że limity Home Assistance mogą się różnić w zależności od towarzystwa ubezpieczeniowego oraz konkretnych warunków polisy. Ważne jest więc, by pośród wielu ofert towarzystw wybrać tą, która najlepiej będzie spełniać potrzeby oraz korzystną cenowo – u nas masz pewność, że nasz agent przygotuje dla Ciebie porównanie wszystkich polis oraz doradzi i wyjaśni często skomplikowane warunki ubezpieczenia.

Czy zakup ubezpieczenia Home Assistance się opłaca?

Warto zacząć od określenia ceny tego typu ubezpieczenia. Kwota rozszerzenia polisy mieszkaniowej jest zależna od wielu czynników – głównie od jej ogólnej wartości oraz usług, które wchodzą w skład dodatkowego pakietu. Im więcej sytuacji jest pokrytych przez ubezpieczenie Assistance, tym wyższa będzie jego kwota. Najczęściej jest to około od 80 złotych do 300 złotych na rok. Dzięki temu można jednak sporo zaoszczędzić na naprawach i innych sytuacjach.

To inwestycja, którą zdecydowanie warto rozważyć. Przed zakupem ubezpieczenia dobrze jest sprawdzić ceny specjalistów i napraw. Nawet krótka wizyta fachowca to często koszt 200–300 zł oraz koszty części zamiennych – wystarczy zatem kilka awarii, by ubezpieczenie Assistance okazało się bardzo opłacalne. Dodatkowo w ten sposób można zyskać nieoceniony komfort psychiczny oraz możliwość szybszego uzyskania pomocy. Przed podpisaniem umowy warto dokładnie przeanalizować jej warunki, by mieć pewność, że decydujemy się na realnie korzystną polisę.

Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą!

Szukasz wsparcia w wyborze ubezpieczeń mieszkaniowych i nie tylko? Postaw na AXONN Ubezpieczenia – nasza oferta obejmuje polisy m.in. od PZU, Link4, ERGO Hestia, Inter Ubezpieczenia czy Generali. Ubezpieczenia Assistance są bardzo przydatną opcją i polecamy je dla każdego kupującego polisę mieszkaniową. Warto skorzystać z takiego rozwiązania, by zabezpieczyć się przed nieplanowanymi wydatkami. Jeśli potrzebujesz pomocy, skonsultuj się z naszymi agentami – dobierzemy idealny pakiet dla Ciebie w atrakcyjnej cenie.