Wczytywanie...

 

Bez kategoriiJak ubezpieczyć mieszkanie? - AXONN

16 czerwca 2023

Spis treści

 1. Kto może ubezpieczyć dom lub mieszkanie?
 2. Czego nie można ubezpieczyć, wybierając polisę mieszkaniową?
 3. Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest ubezpieczone?
 4. Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?
 5. Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?
 6. Jak ubezpieczyć mieszkanie? Stacjonarnie czy online?

Ubezpieczenie mieszkania to ważna kwestia, o którą warto zadbać w każdym lokalu. Odpowiednio dobrana polisa zapewnia pomoc w przypadku różnych zagrożeń – dzięki temu można liczyć na wsparcie finansowe oraz dostęp do usług specjalistów bez ponoszenia wysokich kosztów. Sprawdź, jak ubezpieczyć mieszkanie, kto może to zrobić i jak najlepiej się do tego zabrać.

Kto może ubezpieczyć dom lub mieszkanie?

Dom czy mieszkanie może ubezpieczyć nie tylko prawny właściciel obiektu. Warto zaznaczyć, że do podpisania umowy nie jest potrzebne nawet zameldowanie pod wskazanym adresem. Niezbędne jednak będzie podanie danych personalnych osoby, która jest właścicielem lokalu – dzięki temu odszkodowanie trafi we właściwe miejsce, jeśli dojdzie do zdarzeń wskazanych w umowie. Kto może ubezpieczyć dom lub mieszkanie w bloku? Taka możliwość jest dostępna właściwie dla każdej dorosłej osoby – nawet bez pokrewieństwa czy innego związku z właścicielem mieszkania. Wystarczy jedynie zgłosić się do naszego agenta ubezpieczeń, wybrać polisę, a następnie ją zaakceptować i zapłacić. W efekcie możliwe jest skorzystanie z polisy nawet przez osoby wynajmujące. Aby uzyskać wsparcie w ramach tego procesu, postaw na AXONN Ubezpieczenia. Polisy na dom, które można uzyskać za pośrednictwem naszych agentów, to m.in. propozycje od PZU, Allianz, Warta, HDI czy ERGO Hestia i wiele wiele innych.

Czego nie można ubezpieczyć, wybierając polisę mieszkaniową?

Wybierając ubezpieczenie mieszkania, warto także pamiętać, czego nie można ubezpieczyć. Umową nie są objęte m.in.:

 • Obiekty w złym stanie technicznym – jeśli nieruchomość nie nadaje się do użytkowania albo do mieszkania, nie może być ubezpieczona. Dotyczy to również obiektów przeznaczonych do rozbiórki oraz tymczasowych budowli.
 • Własności najemcy – nie można ubezpieczyć elementów, które należą do osób wynajmujących. W tym przypadku polisie podlega jedynie sam lokal.
 • Budynki, które nie są połączone w stały sposób z gruntem – ubezpieczona konstrukcja musi być zamontowana na stałe. W przeciwnym przypadku może ulec uszkodzeniu przy deszczu czy wietrze. Za przykład obiektów, które nie mogą być ubezpieczone, można tutaj podać blaszane garaże nieprzytwierdzone do podłoża czy drewniane, luźno stojące składziki. Takie obiekty ubezpieczysz za to w ramach ubezpieczenia ogrodu, obiektów małej architektury czy innych polis, o które możesz zapytać naszego agenta.
 • Instalacje podziemne – tego typu elementy należą do odpowiednich służb, przez co nie mogą być objęte ochroną w ramach prywatnych polis.
 • Obiekty o wartości historycznej czy artystycznej – ubezpieczenie nie obejmuje wszelkich elementów na terenie posesji, które mają znaczenie historyczne bądź artystyczne, takich jak zabytkowe płaskorzeźby;
 • Grunty, wody i nabrzeża – to tzw. elementy natury, które nie podlegają ubezpieczeniu w ramach polisy mieszkaniowej. Mogą być nią objęte jednak np. oczka wodne (oprócz ich zawartości).

Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest ubezpieczone?

Po zakupie mieszkania często pojawia się wiele dodatkowych pytań, dotyczących m.in. polisy. To dość ciężki temat, ponieważ często trudno samodzielnie to ustalić. Jak sprawdzić, czy mieszkanie jest ubezpieczone? Najlepiej spytać o to naszego agenta bądź osobę z administracji danego budynku. Warto jednak pamiętać, że nawet jeśli mieszkanie było wcześniej ubezpieczone, w polisie znajdują się dane poprzedniego właściciela. Dlatego warto zawsze samodzielnie podjąć się tego tematu, aby mieć pewność, że w przypadku niebezpieczeństw bądź uszkodzeń mienia pieniądze wpłyną na konto nowego właściciela. Jeśli chcesz uzyskać wsparcie, skontaktuj się z agentami AXONN Ubezpieczenia – pomożemy w wyborze odpowiedniej polisy i wyjaśnieniu wszystkich warunków. Radzimy sobie z problemami, z którymi inni sobie nie radzą!

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku?

Ubezpieczenie mieszkania w bloku nie jest trudnym zadaniem. Aby to zrobić, należy jednak najpierw zgromadzić dane dotyczące budynku. Przydatne będą m.in. informacje o wielkości nieruchomości, liczbie okien, balkonów, tarasów i ogródków, a także roku powstania budynku. Istotna jest również kondygnacja, na której znajduje się lokal. Warto też porównać u nas oferty konkretnych firm, takich jak Generali, Proama czy Link4. Ubezpieczenia mieszkaniowe są naprawdę różne – dostosowanie ich do swoich potrzeb jest bardzo ważne.

Jak ubezpieczyć mieszkanie w bloku? Najlepiej jest rozszerzyć podstawową ofertę ubezpieczenia. Pod uwagę warto wziąć ubezpieczenie od zalania, pożaru, powodzi, kradzieży, włamania czy też czynników zewnętrznych, np. mocnych burz. Wiele zależy od wartości posiadanych dóbr oraz charakterystyki samej nieruchomości. Agent AXONN Ubezpieczenia pomoże Ci w wyborze odpowiedniej oferty oraz ustaleniu najlepszej stawki.

Podstawowe polisy zapewniają najczęściej jedynie ochronę części stałych w nieruchomości. Dlatego poleca się rozszerzenie umowy. Najlepiej jest zainwestować w ubezpieczenie od przepięć, piorunów, OC w życiu prywatnym, NNW oraz Home Assistance. Zależnie od potrzeb przydatna może być także polisa na zwierzęta lub obiekty wokół nieruchomości – m.in. budynki gospodarcze czy obiekty małej architektury.

Ile kosztuje ubezpieczenie mieszkania?

Koszt ubezpieczenia mieszkania może się różnić w zależności od wielu czynników. Składka roczna może wynosić mniej niż 100 złotych, ale także może sięgnąć 300 złotych lub nawet przekroczyć 1000 złotych. Cena polisy zależy od takich czynników jak metraż mieszkania, lokalizacja, rodzaj konstrukcji budynku, zakres ochrony i wiele innych.

Ubezpieczenie mieszkania nie jest obowiązkowe, ale zawsze warto je posiadać. Istnieje kilka powodów, dla których warto zainwestować w tę formę ochrony. Po pierwsze, koszty składki są z reguły niskie, zaczynając nawet poniżej 100 złotych za roczne ubezpieczenie. Po drugie, polisa zapewnia gwarancję wypłaty świadczenia w przypadku szkody na cennym mieniu. Wartość wyposażenia mieszkania często przewyższa wartość samochodu.

Jeśli chcesz poznać konkretną cenę ubezpieczenia dla swojego mieszkania, zalecamy skontaktowanie się z naszym agentem, który dostosuje ofertę do Twoich indywidualnych potrzeb w korzystnej cenie. W AXONN tniemy ceny Waszych ubezpieczeń już od ponad 20 lat!

Jak ubezpieczyć mieszkanie? Stacjonarnie czy online?

Jeśli zastanawiasz się, jak ubezpieczyć mieszkanie, polecamy skorzystanie z usług online oferowanych przez AXONN Ubezpieczenia. Taką polisę można wykupić w dowolnym momencie bez wychodzenia z domu. W tym celu wystarczy po prostu skontaktować się z naszym agentem. Możesz to zrobić tak jak lubisz – pisząc do nas przez WhatsApp, Instagram, Messenger, formularz w zakładce kontakt na naszej stronie czy wysyłając e-maila lub telefonicznie. W przypadku jakichkolwiek wątpliwości skontaktuj się z jednym z naszych agentów lub jeśli wolisz przyjdź do jednego z naszych biur. Zapewniamy dostęp do wszystkich ofert największych firm ubezpieczeniowych w Polsce, dzięki czemu nasi partnerzy mogą cieszyć się skuteczną ochroną w każdej sytuacji.